12 Μαΐ 2024

Α.Π.Σούδας - Ασπίδα 4-1 / Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας Χανίων 2023-24 / 25η αγωνιστική

Για την 25η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων 2023-24 η ομάδα της Ακαδημίας αγωνίσθηκε την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο την ομάδα της Ασπίδας και πήρε τη νίκη με σκορ 4-1.

Η ομάδα της Ακαδημίας προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 με δυο γκολ που πέτυχε ο Μαναρώλης στο 12' και στο 16' με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος.  Κεφαλιά του Βογιατζή στο 14' κατέληξε στο δοκάρι  Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 59' ο Μαναρώλης πέτυχε το 3-0 ενώ στο 64' ο Μαναρώλης ξαναχτύπησε πετυχαίνοντας το 4ο προσωπικό του γκολ. Η Ασπίδα μείωσε στο 70' σε 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Α.Π.Σούδας (Γιώργος Τζατζιμάκης): Κουφός (75' Μελετίου), Μπαρκάλης, Κέκας (61' Βασιλάκης), Προκοπάκης, Δασκαλάκης, Ραψομανίκης, Βογιατζής (75' Κλωθάκης Ε.), Βεργεράκης, Μαναρώλης (68' Σινάνογλου), Κουρκουμελάκης Κέτι.