7 Απρ 2024

Α.Π.Σούδας - Ένωση Θ.Κ. 5-0 / Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας Χανίων 2023-24 / 21η αγωνιστική

Για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων 2023-24 η ομάδα της Ακαδημίας αγωνίσθηκε την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο την ομάδα της Ένωσης Θ.Κ και επικράτησε με σκορ 5-0.

Ένα πολύ καλό παιχνίδι για την Ακαδημία σήμερα που κατάφερε να προηγηθεί στο 18' με σουτ του Βογιατζή. Στο 36' και πάλι ο Βογιατζής μετά από ατομική ενέργεια και σουτ πέτυχε το 2-0 σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52' η Ακαδημία προηγήθηκε 3-0 με κεφαλιά του Μαναρώλη 52' , ενώ στο 73' ο Βογιατζής μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε χατ τρικ  και έγραψε το 4-0. Το σκορ έκλεισε στο 81' με το Σινάνογλου που βγήκε τετ α τετ και πέτυχε το 5-0.

Α.Π.Σούδας (Γιώργος Τζατζιμάκης): Κουφός, Ιωαννίδης, Κέκας, Μπαρκάλης, Δασκαλάκης, Αναστασόπουλος, Βογιατζής (83' Κωστόπουλος), Βεργεράκης, Μαναρώλης (86' Κέτι), Τύμπας, Σινάνογλου (86' Διαμαντάκης).

Αναπληρωματικοί: Κλωθάκης Ι., Μωραϊτάκης, Κουρκουμελάκης, Προκοπάκης