15 Ιαν 2023

Ακ. Ποδ. Σούδας - Αστέρας Χαλ. 0-1 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2022-23 // 11η αγωνιστική

Συνέχεια για το Πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας Χανίων 2022-23 με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής. Η ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας αγωνίσθηκε τo μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο την ομάδα του Αστέρα Χαλ. και ηττήθηκε με σκορ 0-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Ακαδημίας ήταν καλύτερη και δημιούργησε κάποιες αξιόλογες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά από μία άτυχη στιγμή στο 54' δέχτηκε το γκολ από την ομάδα του Αστέρα το οποίο την επηρέασε αρκετά και δεν κατάφερε τελικά πετύχει κάτι καλύτερο