9 Ιαν 2016

Ακαδ. Ποδ. Σούδας - Παγχανιακός 2-1 (Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2015-16 - 15η αγωνιστική)

Με νίκη ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις, για τον πρώτο γύρο του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων, το μεσημέρι στο γήπεδο της Σούδας η Α' Ομάδα της Ακ. Ποδ. Σούδας αφού στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής επικράτησε του Παγχανιακού με σκορ 2-1
Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές η ομάδα μας ξεκίνησε επιθετικά και στο 15' ο Φραγγεδάκης σούταρε άουτ από καλή θέση. Στο επόμενο τέταρτο η ομάδα του Παγχανιακού είχε δυο δοκάρια και και μια χαμένη ευκαιρία ενώ ενδιάμεσα ο Αδαμόπουλος στο 29' από καλή θέση έπιασε κεφαλιά που έφυγε άουτ, ενώ δυο λεπτά αργότερα μπήκε από αριστερά και σούταρε άουτ. Στο 37' ο Μιχαλόπουλος έπιασε αριστερό σουτ μέσα στην περιοχή για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας του Παγχανιακού. Το σκορ άνοιξε στο 41' ο Κουράκης με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ για να κλείσει το ημίχρονο με μακρινό σουτ στο οριζόντιο δοκάρι από τον Φραγγεδάκη. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 51' ο Αδαμόπουλος κέρδισε πέναλτι που το εκτέλεσε εύστοχα ο Φραγγεδάκης  για να γίνει έτσι το 2-0. Ο Παγχανιακός είχε και τρίτο δοκάρι από χτύπημα φάουλ στο 75' ενώ ο Αδαμόπουλος έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει το 3-0 στο 80' όταν το πλασέ που έκανε αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα. Η ομάδα του Παγχανιακού μείωσε σε 2-1 στο 91' με κεφαλιά.

Α.Π.Σούδας (Αντ. Παπαγεωργίου) : Παναγιωτόπουλος, Καραγιαννίδης, Μαγγέλας, Δημοτάκης, Πετρουλάκης (53'Αρχοντάκης), Κουράκης, Τσέκοβ, Ρηγάκης Κ. (59' Τσούρα) Μιχαλόπουλος, Φραγγεδάκης (69' Ντινάκου) Αδαμόπουλος.
Αναπληρωματικοί : Μάστορας, Παπαγεωργίου, Κόης, Μπλαζουδάκης.