7 Νοε 2015

Ποσειδών Καμ. Ραπ. - Ακ. Ποδ. Σούδας 2-1 (Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2015-16 - 7η αγωνιστική)

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Κολυμπαρίου η Α' Ομάδα της Ακ. Ποδ. Σούδας στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων απέναντι στην ομάδα του Ποσειδώνα Καμ. Ραπ..
Η ομάδα του Ποσειδώνα δεν κατάφερε να προηγηθεί στο 9' όταν ο Παναγιωτόπουλος απέκρουσε πέναλτι του Μανωλεδάκη, ενώ πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Αδαμόπουλος σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε μέσα από τα χέρια του τερματοφύλακα του Ποσειδώνα και κατέληξε στα δίκτυα για να γίνει έτσι το 0-1. Στη συνέχεια η ομάδα του Ποσειδώνα πέρασε στην επίθεση και ισοφάρισε στο 75' με πλασέ του Βαλέρα μέσα απ' την περιοχή ενώ στο 79' μετά από σουτ του Καμπάκου η μπάλα χτύπησε πάνω στο Μιχαλόπουλο άλλαξε πορεία και έγινε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Α.Π.Σούδας (Αντ. Παπαγεωργίου) : Παναγιωτόπουλος, ΚαραγιαννίδηςΜαγγέλας, Δημοτάκης, Βασιλοδημητράκης, Τσούρα, Τσέκοβ, Πετρουλάκης (46' Αδαμόπουλος), Μιχαλόπουλος (86' Μπλαζουδάκης),  Πετρουλάκης, Φραγγεδάκης (78' Παπαγεωργίου), Ρηγάκης Κ.
Αναπληρωματικοί : Μάστορας, Κόης, Τσεκούρας, Ρηγάκης Ι..