19 Δεκ 2013

Νίκες για τις Μικτές Χανίων

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τη Μικτή Νέων
Στην κορυφή του 11ου ομίλου του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων διατηρήθηκε και η Μικτή Νέων της Ε.Π.Σ. Χανίων, μετά το 3-1 επί του Λασιθίου.
Η νίκη για τους ποδοσφαιριστές του Γιάννη Μηνά ήρθε με ανατροπή στο σκορ, αφού στο 7' ο Γιακουμάκης εκμεταλλεύτηκε την απομάκρυνση του Κουράκη και σκόραρε για τους φιλοξενούμενους.
Η "απάντηση" ήταν σχεδόν άμεση, αφού στο 16' ο Μαραγκουδάκης με εκτέλεση φάουλ έφερε το ματς στα ίσα. Στη συνέχεια ο Κουνάκης εξελίχθηκε σε πρωταγωνιστή για τη Μικτή Νέων της Ε.Π.Σ.Χ., αφού σκόραρε στο 29' και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.
Ε.Π.Σ. Χανίων: Κουράκης, Περουλάκης, Κορωνάκης, Κουκουλιέρος, Μαραγκουδάκης, Μπέκας (58' Σηφάκης), Κουνάκης (76' Τσουπάκης), Ιμέρι, Κοκάκης, Ρουσάκης, Μπαλαντινάκης (46' λ.τρ. Γιαννακίδης).
Στον πάγκο ήταν και οι Μαρκετάκης, Μπαμπουνάκης, Καστρινάκης, Χρυσός.

Καρέ στις νίκες η Μικτή Παίδων
Η Μικτή Ομάδα Παίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων, παρότι δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση όπως στα προηγούμενα παιχνίδια, συνέχισε τη νικηφόρα πορεία της, επικρατώντας με 2-0 του Λασιθίου. Αυτή ήταν η 4η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τους Παίδες της Ε.Π.Σ.Χ., που παραμένουν στην κορυφή του 11ου ομίλου του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.
Ο Αναγνωστόπουλος μόλις στο 3' άνοιξε το σκορ, για να "σφραγίσει" τη νίκη των Χανίων στο 56' ο Γιαπιντζάκης.
Ε.Π.Σ. Χανίων: Τσαγκάρης, Βουτσαδάκης, Μαρουλάκης, Γιακουμάκης, Γιαπιντζάκης, Νικητόπουλος, Κακαβελάκης (67' Σταυρουλάκης), Γραμμόζης, Αναγνωστόπουλος (41' Τσιμπρικίδης), Αναστασόπουλος, Αργυρουδάκης (61' Μεγαλακάκης).
Στον πάγκο ήταν και οι Κατσαρός, Γεωργιλαδάκης, Μαλανδράκης, Μυλωνάκης.

Στον άλλο αγώνα ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΗΣ - ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 0-4