17 Ιαν 2013

Ήττες για τις Μικτές Νέων και Παίδων

Η Μικτή Ομάδα Νέων της Ε.Π.Σ.Χανίων δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την αναμέτρησή της με την αντίστοιχη Μικτή της Ε.Π.Σ. Ηρακλείου. Οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη με 4-1, με σκόρερ τους Στρατάκη (3’), Τσακάνι (31’), Βασακάκη (47’) και Νικολάου (75’), ενώ είχαν και δοκάρι με τον Βαρούχα στο 30’. Για την ομάδα των Χανίων είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 14’ με κεφαλιά ο Στεφανίδης, σε φάση που είχε προηγηθεί δοκάρι του Τερεράκη. Σε εκείνο το διάστημα η Μικτή Ομάδα της Ε.Π.Σ.Χ. ήταν καλύτερη και θα μπορούσε να είχε πάρει το προβάδισμα στην ευκαιρία του Αγναντή στο 18’.
Ε.Π.Σ. Χανίων: Κουράκης, Λιάσκας, Μπικάκης, Τερεράκης, Δερουκάκης (46’ Μαραγκουδάκης), Στεφανίδης, Κακαξυλάκης (61’ Ξηράκης), Καλανδράνης (46’ Σταυρουλάκης), Αλκούρτι, Κομπογεννητάκης, Αγναντής.

3-9 0-0-3

Τα γρήγορα γκολ που δέχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο δεν επέτρεψαν στην Μικτή Ομάδα Παίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την αναμέτρηση με την αντίστοιχη ομάδα της Ε.Π.Σ. Ηρακλείου, που διεξήχθη στο Ατσαλένιο. Η ομάδα της Ε.Π.Σ.Η. πήρε τη νίκη με 3-0, με τρία γκολ στο δεύτερο 40λεπτο της αναμέτρησης. Η Μικτή ομάδα της Ε.Π.Σ. Χανίων στάθηκε άτυχη στο πρώτο ημίχρονο, όπου έπαιξε αρκετά καλό ποδόσφαιρο αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο γκολ, με το δοκάρι να στερεί το 0-1 στον Γιαννακίδη.
Ε.Π.Σ. Χανίων: Μπατάκης, Μαθιουδάκης, Μαρκουλάκης, Λαμπάκης, Αικατερίνης (64’ Αντ. Αμαραντίδης), Κωνσταντινίδης, Κληρονόμος (9’ λ.τρ. Γκαγκάκης, 68’ Μιχαλόπουλος), Βασιλάκης, Γιαννακίδης, Ιμέρι, Καβράκης.

Στο άλλο παιχνίδι Λασίθι - Ρέθυμνο 0-2.