25 Νοε 2018

Ακ. Ποδ. Σούδας - Νέος Σαμψών 0-4 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2018-19 // 10η αγωνιστική

Συνέχεια για το Πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας Χανίων 2018-19 με τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής. Η ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας αγωνίσθηκε το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο την ομάδα του Νέου Σαμψών και ηττήθηκε με σκορ 0-4.
Δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο για την ομάδα του Νέου Σαμψών στο 11' στο 20' στο 48' και στο 85'. Η Ακαδημία που σήμερα έπαιξε με αρκετές ελλείψεις και έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ρηγάκη Ι. από το 36' του πρώτου ημιχρόνου δεν κατάφερε να σκοράρει στις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησε με αποτέλεσμα να ηττηθεί δίκαια.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης) : Παπαδομανωλάκης, Ζέφι (46' Μεμινάι) (75' Δουζένης) , Καραγιαννίδης, Στέφα, Τσούρα, Ρηγάκης Ι., Ξηράκης (63' Βασιλοδημητράκης), Τσένκο (46' Φραγκιαδάκης), Λαβράνος, Μουτσάνι, Κακαβελάκης.
Αναπληρωματικοί : Τζουγκράκης, Βλαχάκης, Ανδρεαδάκης