6 Ιαν 2018

Ιδομενέας - Ακ. Ποδ. Σούδας 1-1 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας // 15η αγωνιστική

Συνέχεια με την 15η αγωνιστική για το Πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας Χανίων. Η ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας αγωνίσθηκε το μεσημέρι στο γήπεδο των Αγ. Αποστόλων με αντίπαλο την ομάδα του Ιδομενέα και ήρθε ισόπαλη με σκορ 1-1.
Η Ακαδημία ήταν καλύτερη ειδικά στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες της και να σκοράρει. Η ομάδα του Ιδομενέα προηγήθηκε στο 46' με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ξηράκης εκμεταλλεύτηκε ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα και με σουτ από τη μεγάλη περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Αντώνης Παπαγεωργίου): Παπαδομανωλάκης, Λαβράνος, Μαγγέλας (72' Ρηγάκης Ι.), Ποταμίτης, Πλανάκης, Καραγιαννίδης, Ρηγάκης Κ., Ξηράκης (89' Στέφα), Τσιμπρικίδης, Τσουπάκης (86' Φραγκιαδάκης), Λαπάνι.
Αναπληρωματικοί : Παναγιωτόπουλος, Φαραζής, Βεργεράκης, Ράπτης Ν.