3 Δεκ 2017

Χάλης - Ακ. Ποδ. Σούδας 5-4 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας // 12η αγωνιστική

Ήττα με σκορ 5-4 σήμερα το πρωί στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων για την ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας στο γήπεδο των Αγ. Αποστόλων από την ομάδα του Χάλη. Ο Χάλης προηγήθηκε στο 3' με πέναλτι, ενώ η Ακαδημία στο 5' ισοφάρισε σε 1-1 με ωραίο σουτ του Τσούρα, στο 15' έκανε το 1-2 με πλασέ του Ποταμίτη ενώ στο 17' το 1-3 με πλασέ του Τσιμπρικίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Χάλη πέτυχε τρια γκολ μέσα σε δέκα λεπτά (53', 57', 63') και πέρασε μπροστά στο σκορ με 4-3,  για να ισοφαρίσει για την Ακαδημία ο Καραγιαννίδης μέσα από την μικρή περιοχή. Στο τελευταίο λεπτό ο Μαναρώλης για το Χάλη εκμεταλλεύτηκε ένα αμυντικό λάθος καιμε σούτ έκανε τοτελικό 5-4.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παπαδομανωλάκης, Φαραζής, Ρηγάκης Κ., Ποταμίτης (81' Μαγγέλας), Σουρλατζής, Καραγιαννίδης, Τσούρα, Ξηράκης, Τσιμπρικίδης, Ράπτης Α. (65' Ρηγάκης Ι.), Λαπάνι.
Αναπληρωματικοί : Παναγιωτόπουλος, Φραγκιαδάκης, Γκουντέτσιος.