25 Νοε 2017

Ακ. Ποδ. Σούδας - Ήφαιστος 2-2 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας // 11η αγωνιστική

Ισοπαλία με σκορ 2-2 σήμερα το μεσημέρι στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων για την ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας στο γήπεδο της Σούδας απένταντι στην ομάδα του Ηφαίστου. Η ομάδα του Ηφαίστου κατάφερε να προηγηθεί στο 14' ενώ στο 40' έκανε το 0-2 μετά από λάθη των αμυντικών της Ακαδημίας. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ακαδημία ανέβασε την απόδοσή της και στο 73' μείωσε σε 1-2 με κεφαλιά του Τσένκο ενώ τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 2-2 μετά από ωραία ενέργεια και σουτ του Τσιμπρικίδη. Η Ακαδημία θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη αφού είχε αρκετές ευκαιρίες να προηγηθεί με μεγαλύτερες στο 83' όταν το ανάποδο σουτ του Τσούρα και στις καθυστερήσεις η κεφαλιά του Τσένκο κατέληξαν στο οριζόντιο δοκάρι

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παπαδομανωλάκης, Λαβράνος (46' Φαραζής), Μαγγέλας (46' Ρηγάκης Κ.), Σουρλατζής, Πλανάκης (55' λ.τρ. Τσένκο), Τσιμπρικίδης, Ποταμίτης, Καραγιαννίδης, Ξηράκης, Λαπάνι, Τσούρα
Αναπληρωματικοί : Παναγιωτόπουλος, Στέφα, Φραγκιαδάκης, Ρηγάκης Ι.