12 Νοε 2017

Ακ. Ποδ. Σούδας - Άπτερα 0-2 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας // 9η αγωνιστική

Την ήττα με σκορ 0-2 γνώρισε σήμερα το μεσημέρι στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων η ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας στο γήπεδο της Σούδας από την ομάδα των Απτέρων. Το αποτέλεσμα αδικεί την ομάδα της Ακαδημίας που στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερη αλλά δεν κατάφερε να προηγηθεί. Το παιχνίδι κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο όπου τα  Άπτερα ανέβασαν την αποδοσή τους και προηγήθηκαν τελικά στο 78' με ένα γκολ που προήλθε από φάουλ που δεν σφυρίχθηκε στην προηγούμενη φάση, ενώ στο 85' έκαναν το 0-2 μετά από λάθος της άμυνας της Ακαδημίας.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παναγιωτόπουλος, Λαβράνος (78' Τσένκο), Ποταμίτης, Πλανάκης, Σουρλατζής, Τσιμπρικίδης,  Τσούρα, Καραγιαννίδης, Ξηράκης (81' Ντακάκης),  Λαπάνι, Ζολώτας.
Αναπληρωματικοί : ΠαπαδομανωλάκηςΦαραζής, Μαγγέλας, Ρηγάκης Ι., Φραγκιαδάκης.