22 Οκτ 2017

Ν.Ηρακλής - Ακ. Ποδ. Σούδας 2-2 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2017-18 // 7η αγωνιστική

Άλλη μια ισοπαλία σήμερα για 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων για την ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας στο γήπεδο των Νεροκούρου απέναντι στην ομάδα του Ν.Ηρακλή με σκορ 2-2. Η ομάδα της Ακαδημίας για ένα ακόμη αγώνα επιβεβαίωσε τη φράση "όλα τα γκολ μπαίνουν και όλα χάνονται" με τις κλασσικές ευκαιρίες που έχασε. Ο Ν.Ηρακλής προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 με δύο γκολ που σημείωσε στο 17' και 39 ενώ μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει είχε και η ομάδα της Ακαδημία όταν μετά από σουτ του Ξηράκη η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι και ο Λαπάνι σε κενή εστία την έστειλε άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ακαδημία μπήκε πιο δυνατά και με τον Τσιμπρικίδη, που πήρε το παιχνίδι πάνω του,  μείωσε στο 55' με ωραίο σούτ ενώ στο 87' μετά από ατομική ενέργεια και πάλι του Τσιμπρικίδη που έδωσε ασιστ στον Ξηράκη που με πλασέ ισοφαρίσε σε 2-2.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παπαδομανωλάκης, Φαραζής, Σουρλατζής (46' Τσένκο), Ποταμίτης, Μαγγέλας (46' Πετρουλάκης), Λαβράνος (81' Πλανάκης), Τσιμπρικίδης, Τσούρα, Ξηράκης, Λαπάνι, Καραγιαννίδης.
Αναπληρωματικοί : ΠαναγιωτόπουλοςΦραγκιαδάκης, Κληρονομάκης, Στέφα.