7 Οκτ 2017

Τιτάν - Ακ. Ποδ. Σούδας 2-1 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2017-18 // 5η αγωνιστική

Άδικη ήττα με σκορ 2-1 στην 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων για την ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας στο γήπεδο του Νιού Χωριού απέναντι στην ομάδα του ΤιτάνΗ ομάδα του Τιτάν προηγήθηκε μόλις στο 8' μετά από ένα αμυντικό λάθος στο κέντρο του γηπέδου και σουτ έξω από την περιοχή. Στο 39' ο Τσούρα ισοφάρισε με πλασέ μέσα απο την περιοχή ενώ δύο λεπτά αργότερα και πάλι μετά από αμυντικό λάθος ο Τιτάν το εκμεταλλεύτηκε και έκανε το 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ακαδημία ήταν πολύ καλύτερη και θα μπορούσε να ισοφαρίσει στο 50' όταν μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Λαβράνος, ο Ξηράκης εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα άουτ. Στο υπόλοιπο παιχνίδι η Ακαδημία δεν κατάφερε να αξιοποιήσει την υπεροχή της και σκοράρει τις ευκαιρίες που δημιούργησε και έτσι έμεινε το τελικό 2-1.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παπαδομανωλάκης, Λαβράνος, Μαγγέλας (78' Στέφα), Φαραζής, Σουρλατζής, Ποταμίτης, Τσιμπρικίδης (86' Βασιλοδημητράκης), Ξηράκης, Τσούρα, Λαπάνι, Τσένκο.
Αναπληρωματικοί : ΠαναγιωτόπουλοςΦραγκιαδάκης, Κληρονομάκης, Πλανάκης.