18 Σεπ 2017

Ακ. Ποδ. Σούδας - Άμιλλα 3-3 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2017-18 // 2η αγωνιστική

Ισοπαλία με σκορ 3-3 στην 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων για την ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας στο γήπεδο της Σούδας απέναντι στην Άμιλλα. Η Ακαδημία προηγήθηκε στο 5' με τον Ξηράκη με πέναλτι που κέρδισε ο Λαπάνι για να κάνει το 2-0 στο 10' ο Τσιμπρικίδης. Στο 35' η Άμιλλα μείωσε σε 2-1, αλλά στο 40' ο Λαπάνι έκανε το 3-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Άμιλλα πέτυχε δύο γκολ στο 50' και στο 60' και έκανε το τελικό 3-3.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παναγιωτόπουλος, Λαβράνος, Ποταμίτης, Μαγγέλας (64' Φαραζής), Πλανάκης, Βεργεράκης, Τσούρα (84' Κληρονομάκης), Λαπάνι, Τσένκο (46' Στέφα), Τσιμπρικίδης Ξηράκης.
Αναπληρωματικοί : Παπαδομανωλάκης, Φραγκιαδάκης, Βασιλοδημητράκης, Πετρουλάκης.