25 Μαρ 2017

Ακ. Ποδ. Σούδας - Χάλης 2-3 (Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας) - 22η αγωνιστική

Συνέχεια με την 22η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων. Η ομάδα της Ακ. Ποδ. Σούδας αγωνίσθηκε το Σάββατο το μεσημέρι στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο την ομάδα του Χάλη και ηττήθηκε με σκορ 2-3. Η Ακαδημία προηγήθηκε στο 40' με κεφαλιά του Καραγιαννίδη μετά από σέντρα του Μαγγέλα. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και μέσα σε τέσσερα λεπτά στο 46' και στο 50' η ομάδα του Χάλη έκανε το 1-2. Στο 65' ο Τσένκο με πολύ ωραίο σου έξω από την περιοχή ισοφάρισε τον αγώνα για να έρθει το 70' όταν ο ομάδα του Χάλη με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παπαδομανωλάκης, Βεργεράκης, Μαγγέλας, Ποταμίτης (70' λ.τρ. Πετρουλάκης), Νικολακάκης, Ρηγάκης Κ., Τσούρα (64' Φραγγεδάκης), Τσιμπρικίδης, Καραγιαννίδης, Αδαμόπουλος, Πλανάκης (58' Τσένκο).
Αναπληρωματικοί : Παναγιωτόπουλος, Ρηγάκης Ι., Λαβράνος, Στέφα