30 Οκτ 2016

Άπτερα - Ακαδ. Ποδ. Σούδας 3-1 (Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2016-17) - 5η αγωνιστική

Ήττα με σκορ 3-1 για την Α' Ομάδα της Ακ. Ποδ. Σούδας σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Σούδας από την ομάδα των Απτέρωνστα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων. Η Ακαδημία προηγήθηκε στο 23' με σούτ  του Τσιμπρικίδη μέσα από την περιοχή ενώ τα Άπτερα γύρισαν το παιχνίδι με τρία γκολ που πέτυχαν στο 28', 42' και 79' λεπτό.
Από την Ακαδ. Ποδ. Σούδας εκφράζονται ολόψυχα περαστικά και ταχεία ανάρρωση στον ποδοσφαιριστή των Απτέρων Σολανάκη που τραυματίστηκε στο πρόσωπο κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου.

Ακ.Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παπαδομανωλάκης, Κορωνιωτάκης, Καραγιαννίδης, Νικολακάκης (75' Ποταμίτης), Πετρουλάκης (46' Λαβράνος), Σκορδυλάκης, Τσιμπρικίδης, Τσούρα, Πλανάκης, Τσένκο (65' Ματζοράκης), Μποτωνάκης.

Αναπληρωματικοί : Βασιλοδημητράκης Εμ., Βασιλοδημητράκης Γ., Στέφα