3 Ιαν 2016

Περιβόλια - Ακαδ. Ποδ. Σούδας 0-5 (Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2015-16 - 14η αγωνιστική)

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2016 το πρωί στο γήπεδο της Μον. Ελιάς η Α' Ομάδα της Ακ. Ποδ. Σούδας στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων όπου και επικράτησε άνετα των Περιβολίων με σκορ 0-5
Η ομάδα μας θα μπορούσε να προηγηθεί στο 30' λεπτό του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Αδαμόπουλος από κοντά δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο δεύτερο 49' ο Αδαμόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1 για να ακολουθήσουν άλλα τέσσερα γκολ στο 59' με σουτ του Κ.Ρηγάκη, στο 70' και 83' με πλασέ του Μιχαλόπουλου ενώ στο 87' ο Παπαγεωργίου με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το τελικό 0-5.

Α.Π.Σούδας (Αντ. Παπαγεωργίου) : Μάστορας, Σκορδυλάκης, Μαγγέλας, Δημοτάκης, Μπλαζουδάκης (60' Αρχοντάκης), Πετρουλάκης (64' Παπαγεωργίου), Τσέκοβ, Κουράκης, Μιχαλόπουλος, Ρηγάκης Κ.Αδαμόπουλος (74' Μποτωνάκης).
Αναπληρωματικοί : Κοντορίνης, Κόης, Ρηγάκης Ι.