17 Ιαν 2016

Χάλης - Ακαδ. Ποδ. Σούδας 0-1 (Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2015-16 - 16η αγωνιστική)

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Α' Ομάδα της Ακ. Ποδ. Σούδας, που στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων, επικράτησε εκτός έδρας του Χάλη, στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων με σκορ 0-1. Δίκαιη νίκη για την ομάδα μας που θα μπορούσε να προηγηθεί στο 14' όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαγγέλα ο τερματοφύλακας του Χάλη απέκρουσε με υπερένταση και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια κόρνερ ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Παναγιωτόπουλος έκανε πολύ ωραία επέμβαση σε σουτ επιθετικού του Χάλη. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας επικράτησε πλήρως και το παιχνίδι παίχτηκε στο μισό γήπεδο για να φτάσει τελικά το 81' όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Αδαμόπουλο, που με πλασέ σημείωσε το δέκατο φετινό του γκολ και έγραψε το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Α.Π.Σούδας (Αντ. Παπαγεωργίου) : Παναγιωτόπουλος, Καραγιαννίδης, Μαγγέλας, Δημοτάκης, Πετρουλάκης, Ρηγάκης Κ. (46' Τσούρα), Τσέκοβ (80' Μποτωνάκης), Κουράκης, Μιχαλόπουλος (53' λ.τρ. Παπαγεωργίου), Φραγγεδάκης, Αδαμόπουλος.
Αναπληρωματικοί : Μάστορας, Κόης, Μπλαζουδάκης, Τσεκούρας.