20 Δεκ 2015

Κρητ. Αστήρ - Ακαδ. Ποδ. Σούδας 1-2 (Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2015-16 - 13η αγωνιστική)

Ήττα με σκορ 1-2 από τον Κρητ. Αστέρα σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο της Σούδας για την Α' Ομάδα της Ακ. Ποδ. Σούδας στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων
Σ' ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις και για τις δύο ομάδες η ομάδα του Κρητ. Αστέρα κατάφερε να προηγηθεί με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και να κάνει το 0-2 στο 65' μετά από λάθος απόκρουση του τερματοφύλακα και κοντινό πλασέ. Η ομάδα της Ακαδημίας μείωσε το 90' με ωραίο σουτ του Τσέκοβ
Χαρακτηριστικό του αγώνα η υπερβολική χρήση της κάρτας από το διαιτητή ο οποίος έδωσε κάρτες σχεδόν σε όλους τους ποδοσφαιριστές και των δυο ομάδων, αν μετρήσαμε καλά, 14 κίτρινες και 3 κόκκινες.

Α.Π.Σούδας (Αντ. Παπαγεωργίου) : Μάστορας, Καραγιαννίδης, Μαγγέλας, Δημοτάκης, Πετρουλάκης, Σκορδυλάκης (69' λ.τρ.Κουράκης), Τσέκοβ, Ρηγάκης Κ., Μιχαλόπουλος (46' Βασιλοδημητράκης), Φραγγεδάκης, Αδαμόπουλος.
Αναπληρωματικοί : Παναγιωτόπουλος, Παπαγεωργίου, Κόης, Μπλαζουδάκης, Τσεκούρας.