15 Νοε 2015

Ακαδ. Ποδ. Σούδας - Σφακιά 4-1 (Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2015-16 - 8η αγωνιστική)

Νίκη με σκορ 4-1 σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο της Σούδας για την Α' Ομάδα της Ακ. Ποδ. Σούδας στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων απέναντι στην ομάδα των Σφακίων.
Η ομάδα της Ακαδημίας προηγήθηκε στο 7' με 1-0 όταν σε σουτ του Κ.Ρηγάκη έξω από την περιοχή η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο αμυντικό άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα, ενω στο 41' ο Μιχαλόπουλος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0. Με τη λήξη του ημιχρόνου η Ακαδημία έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κ.Ρηγάκη. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 49' ο Αδαμόπουλος με προβολή μετά από κόρνερ έκανε το 3-0. Στο 63' η ομάδα των Σφακίων με μακρινό σουτ μείωσε σε 3-1 ενώ 4 λεπτά αργότερα με αυτογκόλ έγινε το 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.
Α.Π.Σούδας (Αντ. Παπαγεωργίου) : Παναγιωτόπουλος, ΚαραγιαννίδηςΜαγγέλας, Δημοτάκης, Βασιλοδημητράκης, Ρηγάκης Κ., Τσέκοβ (67' Τσεκούρας), Πετρουλάκης (76' Ρηγάκης Ι.), Μιχαλόπουλος (80' Τσουπάκης), Αδαμόπουλος).
Αναπληρωματικοί : Μάστορας, Μπλαζουδάκης, Κουράκης, Ποταμίτης.