10 Νοε 2013

Εύκολη νίκη για τους Παίδες του Άρη Σούδας

Με νίκη στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Παίδων 2013-14 συνέχισαν οι Παίδες του Άρη Σούδας.
Για τον Β' Όμιλο σήμερα το μεσημέρι, στο γήπεδο του Κολυμβαρίου η ομάδα Παίδων του Άρη Σούδας αντιμετώπισε την ομάδα της Σπάθας. Η ομάδα του Άρη ξεκίνησε μουδιασμένα, και η ομάδα της Σπάθας που είχε την υπεροχή των κινήσεων κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί ύστερα από λάθος στην αμυντική λειτουργία της ομάδας και κακή εκτίμηση της φάσης από τον τερματοφύλακα. Στη συνέχεια εντείνοντας την πίεση και με παράλληλη βελτίωση της λειτουργίας όλων των γραμμών της, κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει προβάδισμα τελειώνοντας το ημίχρονο προηγούμενη με 2-1. Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Σπάθας μπήκε δυνατά, πίεσε αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει καθώς τα σουτ που επιχείρησαν είτε ήταν αδύναμα είτε σταματούσαν έγκαιρα από τις επεμβάσεις της άμυνας και του τερματοφύλακα. Στον αντίποδα των ενεργειών από πλευράς Άρη ευτύχησαν να μετουσιώνουν σε γκολ όποια ευκαιρία δημιουργούσαν με αποτέλεσμα να μπορέσουν να σκοράρουν ακόμα πέντε φορές και έτσι το παιχνίδι να τελειώσει με το τελικό σκόρ 1-7 υπερ του Άρη. Τα γκολ σημείωσαν οι Κακαβελάκης 3, Τσουπάκης, Χαριτάκης, και Ροκάκης ενώ ένα γκολ προήλθε από αυτογκολ της ομάδας της Σπάθας.