21 Σεπτεμβρίου 2019

Πρωτάθλημα Κ-16 2019-20 - 2η αγωνιστική // Αποτελέσματα & Βαθμολογία


Συνέχεια για το Πρωτάθλημα Κ-16 2019-20. Η ομάδα Κ-16 του Άρη Σούδας αγωνίσθηκε το μεσημέρι στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο την ομάδα του Κισσαμικού και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 με τα γκολ που πέτυχαν οι Λυμπεράκης και Βασιλάκης.
Τα σημερινά αποτελέσματα:
ΚΑΛΤΣΕΤΟ - ΣΥΝΚΑ 5-1

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. - ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 0-5
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ - ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 2-1 (Λυμπεράκης, Βασιλάκης)
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ αναβολή
ΘΗΣΕΑΣ - ΧΑΛΗΣ ΒΑΡΥΠΕΤΡΟΥ Κυρ, 22 Σεπ 19 09.00 ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ ΜΟΥΡΝ. - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. Κυρ, 22 Σεπ 19 15.00 ΜΟΥΡΝΙΩΝ
ΔΟΞΑ ΠΑΧ. - ΡΕΠΟ

14 Σεπτεμβρίου 2019

Πρωτάθλημα Κ-16 2019-20 - 1η αγωνιστική // Αποτελέσματα & Βαθμολογία


Ξεκίνημα για το Πρωτάθλημα Κ-16 2019-20. Η ομάδα Κ-16 του Άρη Σούδας αγωνιζόταν την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Καστελίου με αντίπαλο την ομάδα της Θύελλας Καλ.. Η ομάδα μας πήρε τη νίκη με σκορ 0-3 άνευ αγώνος αφού η ομάδα της Θύελλας δεν προσήλθε στον αγωνιστικό χώρο.
Τα αποτελέσματα & η βαθμολογία:
ΣΥΝΚΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 4-1
ΧΑΛΗΣ ΒΑΡΥΠΕΤΡΟΥ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 0-11
ΚΑΛΤΣΕΤΟ - ΔΟΞΑ ΠΑΧ. 3-1
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. - ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ 0-3 α.α.
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ - ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ αναβολή

ΡΕΠΟ ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ - ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ ΜΟΥΡΝ. - ΘΗΣΕΑΣ

Ποσειδών Κ.Ρ. - Ακ. Ποδ. Σούδας 2-2 // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2019-20 // 1η αγωνιστική

Ξεκίνημα σήμερα με την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων 2019-20. Η ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας αγωνίσθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο του Κολυμβαρίου με αντίπαλο την ομάδα του Ποσειδώνα Κ.Ρ. και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2.

Σ' ένα πολύ 
καλό παιχνίδι για την ομάδα της Ακαδημίας, ο Ποσειδώνας προηγήθηκε μόλις στο 8' όταν μετά από απ' ευθείας χτύπημα φάουλ του Χαμζάι η μπάλα βρήκε στο τείχος άλλαξε πορεία και κατάληξε στα δίχτυα του Παπαδομανωλάκη. Η Ακαδημία αντέδρασε και στο 25' ο Καραγιαννίδης με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 74' μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό ο Μουτσάνι έβγαλε τον Καραμαλίκη απέναντι από τον τερματοφύλακα του Ποσειδώνα και αυτός πλάσαρε και έκανε το 1-2. Ο Ποσειδώνας που θα μπορούσε να ισοφαρίσει στο 76' όταν από απ' ευθείας φάουλ του Χαμζάι η μπάλα αποκρούστηκε από την συμβολή των δοκών ισοφάρισε τελικά στο 88' μετά από λάθος απόκρουση του τερματοφύλακα της Ακαδημίας και κοντινό πλασέ του Μαριανάκη.

Ακ. Ποδ. Σούδας (Αντώνης Παπαγεωργίου): Παπαδομανωλάκης, Φαραζής, Μαγγέλας, Χατζηγιάννης, Κούτας, Παπαγεωργίου Γ., Φίλκας (85' Βλαχάκης), Καραγιαννίδης, Μουτσάνι (90' Βασιλοδημητράκης), Φραγκιαδάκης 
(60' Καραμαλίκης), Μεμινάι (72' Παπαγεωργίου Ι.).
Αναπληρωματικοί : Κλεινάκης, Χριστουλάκης.
Τα αποτελέσματα η βαθμολογία:
ΘΗΣΕΑΣ ΠΕΡΙΒΟΛ. - ΙΩΝΙΑ 2000 6-1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ Κ.Ρ. - Α.Π. ΣΟΥΔΑΣ 2-2 (Καραγιαννίδης, Καραμαλίκης)
ΑΠΤΕΡΑ - ΚΑΛΤΣΕΤΟ 2-1
ΚΟΡΩΝΙΣ ΒΑΜΟΥ - ΡΟΔΩΠΟΥ 2-3
ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ ΣΤ. - ΗΦΑΙΣΤΟΣ 2-0
ΠΕΡΓΑΜΟΣ ΒΡΥΣΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΙΝΙΑ 1-1
ΑΣΠΙΔΑ ΝΑΥΣΤ. ΚΡ. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ. 0-3
ΑΜΙΛΛΑ ΜΟΔΙΟΥ - ΥΡΤΑΚΙΝΑ ΣΕΛΙΝΟΥ 3-0

Στιγμιότυπα από τον αγώνα

12 Σεπτεμβρίου 2019

Κλήση Ποδοσφαιριστών για την προεπιλογή της Μικτής Χανίων Κ-14

Σύμφωνα με σημερινή ανακοίνωση της Ε.Π.Σ.Χανίων καλούνται σε πρώτη φάση οι κάτωθι ποδοσφαιριστές προκειμένου να γίνει στελέχωση της ομάδας Κ-14 για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών ομάδων που διοργανώνει η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία. 
Οι παρακάτω ποδοσφαιριστές πρέπει να βρίσκονται στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Χανίων τη Δευτέρα 16-9-2019 και ώρα 15:30 μ.μ. Η παρουσία τους είναι υποχρεωτική. Σε περίπτωση απουσίας τους, οφείλουν να ενημερώσουν τους προπονητές στα ακόλουθα τηλέφωνα: Μουριζάκης Γιώργος-6976999336 και Ριτζάκης Γιώργος-6973356757. 

ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ U-14
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΣΙΤΣΑ ΑΝΕΣΤΗΣ
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΕΛΗΝΙΩΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΕΛΑΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
4 Α.Π.ΣΟΥΔΑΣ ΓΕΝΤΕΚΑΚΗΣ ΒΑΡΔΗΣ
5 Α.Π.ΣΟΥΔΑΣ ΚΟΝΤΑΡΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ
6 Α.Π.ΣΟΥΔΑΣ ΜΠΙΤΙ ΚΡΙΣΤΙΑΝ
7 ΑΡΕΝΑ ΞΑΝΘΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
8 ΑΡΕΝΑ ΛΕΓΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
9 ΓΡΑΝΙΤΗΣ ΚΑΦΕΤΖΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
10 ΓΡΑΝΙΤΗΣ ΑΛΕΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
11 ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
12 ΚΑΛΤΣΕΤΟ ΑΜΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
13 ΚΑΛΤΣΕΤΟ ΒΕΝΕΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
14 ΚΑΛΤΣΕΤΟ ΚΟΤΖΑΜΙΧΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
15 ΚΑΛΤΣΕΤΟ ΚΛΑΔΗΣ ΣΤΑΣΙΝΟΣ
16 ΚΑΛΤΣΕΤΟ ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ
17 ΚΑΛΤΣΕΤΟ ΓΟΝΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
18 ΚΑΛΤΣΕΤΟ ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
19 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
20 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΕΣΙ ΓΙΟΥΡΓΚΕΝ
21 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΤΣΑΝΕΒΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ
22 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
23 ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ ΤΑΧΙΡΑΙ ΑΡΗΣ
24 ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ ΣΤΟΙΤΣΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
25 ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
26 ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
27 ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
28 ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
29 ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ ΚΑΝΤΟΥΝΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ
30 ΣΥΝΚΑ ΝΤΑΓΙΑΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
31 ΣΥΝΚΑ ΜΠΟΛΑΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
32 ΣΥΝΚΑ ΚΑΤΣΙΦΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
33 ΣΥΝΚΑ ΛΕΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ
34 ΣΥΝΚΑ ΚΑΡΙΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ