21 Μαρτίου 2019

Προπονήσεις Τμημάτων Υποδομών - Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019

Από την Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας ανακοινώνεται λόγω της αργίας της 25ης Μαρτίου  τη Δευτέρα δεν θα πραγματοποιηθούν οι προπονήσεις σε όλα τα τμήματα Υποδομών.

20 Μαρτίου 2019

Πρόγραμμα Τμημάτων Υποδομών Ακ. Ποδ. Σούδας // Σάββατο 23 Μαρ 2019

Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας Χανίων 2018-19 // 24η αγωνιστική


Συνεργασία Ακ. Ποδ. Σούδας με AEK FC DEVELOPMENT NETWORK // Επίσκεψη Εκπροσώπου Δικτύου ΑΕΚ

Ολοκληρώθηκε χθές στα πλαίσια της συνεργασίας της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Σούδας με το δίκτυο Ακαδημιών της ΑΕΚ (AEK FC DEVELOPMENT NETWORK) η επίσκεψη του Συντονιστή Εκπαίδευσης και Οργάνωσης του Δικτύου Χρ. Σίσκου, ο οποίος επέβλεψε και συμμετείχε ενεργά στις προπονήσεις των Τμημάτων της Ακαδημίας και έδωσε κατευθύνσεις σχετικά με την καλύτερη οργάνωση και λειτουργία της Ακαδημίας.


Στιγμιότυπα από την 1η ημέρα της επίσκεψης



Πρωτάθλημα Κ-16 2018-19 - 27η αγωνιστική


16 Μαρτίου 2019

Αστέρας Μαν. - Ακ. Ποδ. Σούδας 0-3 α.α. // Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας 2019 // 23η αγωνιστική


Συνέχεια με την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας Χανίων 2018-19. 
Η ομάδα της Ακαδ. Ποδ. Σούδας πήρε το τρίποντο χωρίς αγώνα αφού η ομάδα του Αστέρα Μανολ. έχει αποσυρθεί από το Πρωτάθλημα.

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ. - ΑΜΙΛΛΑ 2-1 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ 0-2
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ - ΡΟΔΩΠΟΥ 5-0
ΥΡΤΑΚΙΝΑ - ΧΑΛΗΣ 1-1
ΑΡΗΣ ΒΟΥΚΟΛΙΩΝ - ΘΗΣΕΑΣ 0-0
ΝΕΟΣ ΣΑΜΨΩΝ - ΑΣΠΙΔΑ 5-0
ΠΕΡΓΑΜΟΣ - ΚΕΡΑΜΕΙΑ 3-0 α.α.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝΟΛ. - ΑΚ. ΠΟΔ. ΣΟΥΔΑΣ 0-3 α.α.



Πρωτάθλημα Κ-16 2018-19 - 26η αγωνιστική // Κ14 - 10η αγωνιστική // Αποτελέσματα & Βαθμολογία


Με την 26η αγωνιστική συνεχίζεται το Πρωτάθλημα Κ-16 2018-19.
Η ομάδα Κ-16 της Ακ.Ποδ.Σούδας αγωνίσθηκε το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο την ομάδα του Άρη Σούδας και νίκησε με σκορ 4-0. Τα γκολ πέτυχαν οι
Κουτσοκολάκης, Ματαράγκας, Μπόκολος και Τζιλιβάκης.
 

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:
ΣΠΑΘΑ - ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 1-5

ΝΕΟΣ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ - ΘΗΣΕΑΣ 5-0
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ - ΔΟΞΑ ΠΑΧ. 12-0
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΣΤ. - ΣΥΝΚΑ 2-4
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ 5-0
Α.Ε. ΚΥΔΩΝΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 3-4
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΣΟΥΔΑΣ - ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ 4-0 (Κουτσοκολάκης, Ματαράγκας, Μπόκολος, Τζιλιβάκης)
ΡΕΠΟ ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ/ΔΑΑΟΧ, ΧΑΛΗΣ

Με την 10η αγωνιστική συνεχίζεται και το Πρωτάθλημα Κ-14.
Η ομάδα Κ-14 του Άρη Σούδας αγωνίσθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο την ομάδα του Καλτσέτο και ηττήθηκε με σκορ 2-4. Τα γκολ πέτυχαν οι Λυμπεράκης και Σκοπελίτης.


Τα συνολικά αποτελέσματα και η βαθμολογία στον Όμιλο Τίτλου:
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ - ΚΑΛΤΣΕΤΟ 2-4 (Λυμπεράκης, Σκοπελίτης)

ΣΥΝΚΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 2-0
ΙΩΝΙΑ 2000 - ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 0-1
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 0-3